Поради від Стіва Джобса

Стів Джобс був не лише геніальним менеджером Apple, але й надзвичайно точним і ефективним в організації презентацій

Він завжди працював на публіку, але в тому плані, де вона б отримала щось корисне від його праці. І для того щоби мати найкращий вплив на публіку, він користувався деякими правилами при організації презентацій та публічних виступів. Сьогодні поговоримо про деякі секрети презентацій Стіва Джобса.
Щоби мати такий ефективний вплив на публіку, як його мав Стів Джобс, не достатньо одної гарної чи зворушливої розповіді, навіть, якщо вона буде побудована на “правилі трьох” – цього не достатньо. Потрібно цю розповідь правильно подати. А для цього існують певні правила публічного виступу, яких дотримувався і сам Стів Джобс.

Правило 1: Зоровий контакт

Приділяйте більшість часу свого виступу для зорового контакту зі слухачами вашого виступу. Ніколи не “кидайтеся” порожнім поглядом поверх голів гостей і в жодному разі не читайте розповідь з карточки! Останнє може сприйнятися людьми, за неповагу до них, а перше – видає ваш страх. В обох випадках цікавість до вашого виступу втрачається. Для доброго зорового контакту – виберіть групу людей, чи навіть одну конкретну людину, яким би можна було розказувати свою доповідь. Час від часу змінюйте об’єкт своєї уваги, так ваш виступ буде живим, не бутафорним. Важливо пам’ятати про зоровий контакт і з боку залу. Для цього організуйте слайди графічно презентації у вигляді картинок. І бажано без тексту, щоби глядачі не зупиняли свою увагу на прочитанні, а слухали вас. До того ж відсутність тексту не спокушатиме вас підглянути, повернутися спиною до залу і розірвати увагу.

Правило 2: Відкритість

Будьте відкритими, контролюйте усі жести. Для цього продумайте свій виступ перед людьми до деталей, вивчіть репліки, організуйте репетиції із своїми співробітниками чи близькими. Ця підготовка потрібна для того, аби на публічному виступі чи на презентації, ви почувалися впевнено. Не допускайте схрещень рук на грудях і не засовуйте їх по кишенях – це знак невпевненості чи зверхності. Якщо це можливо – приберіть усі додаткові предмети, що вас би закривали від слухачів: ораторську тумбу, стіл, чи трибуну.

Правило 3: Жестикуляція

Дозволяйте собі хотьбу по сцені – це додасть додаткової волі для жестикуляції і візуально не втомить глядачів, тільки не повторюйте рухів як маяк. Супроводжуйте свою промову активною жестикуляцію, при цьому робіть її природньою. Якщо доповідаєте про розмір чи масштаб – покажіть це. Якщо не виходить зобразити щось рухами – теж покажіть цю неможливість. Мова жестів дуже важлива у публічному виступі, таким методом людська увага концентрується краще, а відповідно ваша промова отримає краще розуміння і матиме ефективніший вплив.




 Джерело: http://organizator.pp.ua/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Задачі з теми “Кількість речовини. Розрахунок за хімічними формулами” Хімія 8 клас

Функціональні групи органічних речовин

Сузір'я